Besafe IZI Combi X3 ( IZI Combi Isofix X3)

Besafe IZI Combi X3 ( IZI Combi Isofix X3)

Mnoho rodičů řeší problém s přestupem většího dítěte z již nevyhovujícího vajíčka do větší sedačky. Ale mnohdy je problém v tom, že dítě nemá všechny parametry pro sedačku posměrnou- tedy nemá nejméně 9kg, 9měsíců a samo nesedí, což je pro posměrnou sedačku nutné.

V tuto chvíli přichází na řadu sedačky 0-18, do kterých se vejdou i větší děti a přitom jsou stále v protisměru. Mezi nejlepší protisměrné sedačky 0-18 patří Besafe IZI Combi X3 – nebo jeho isofixová varianta IZI Combi Isofix X3. Toto jsou ve skandinávii nejprodávanější autosedačky kat. 0-18. Ono jsou to také sedačky, jedny z mála na trhu, kde může sedět dítě v protisměru až do 18kg, cca až do 4 let. Ve skandinávii je pro většinu rodičů běžné ponechávat dítě v protisměru nejméně do 2,5let, proto také mají ve skandinávii mezi malými dětmi 0-3 roky 5x méně smrtelných úrazů při nehodách oproti zbytku evropy, kde je běžné děti po 9 kg posadit dítě do posměrné sedačky.

Nyní k samotné sedačce.

Besafe IZI Combi je již na první pohled mohutná sedačka, a když se k ní připojí podpůrné prvky protisměru- tedy přední vzpěra a zadní opěrná noha vypadá ještě mostrozněji a většina lidí si nedokáže představit, že se něco takového vejde do auta. Ona taky váží 18 kg. A to je i trochu kámen úrazu, s 18kg sedačkou není lehká manipulace, navíc v malém prostoru auta.

Sedačce již při testech ADAC je hodně vyčítáno složitá manipulace, hlavně varianty na pásy, která se v protisměru poutá dvojmo- tedy pásem z auta přes přední vzpěru a dalšími dvěmi pásy , které jsou přiloženy k sedačce se sedačka fixuje k přednímu sedadlu a ještě zapření podpůrné nohy a utažení přední vzpěry- pro zkušeného je to otázka cca 2 minut, ale pro nezkušené na desítky minut, takto se poutá do protisměru, naštěstí je k dispozici i isofixová varianta, kde se nás netýká anabáze s pásy, pouze se isofixovýma ramenama nacvakne do auta, upraví výška podpůrné nohy a utažení přední vzpěry. Proto také varianta na pásy dostla v celkovém hodnocení ADAC jen 2 hvězdičky, kdežto varianta na isofix má 4 hvězdičky, přitom z bezpečnosti jsou stejné, stále je to stejná sedačka, jen se jinak poutá.

Naštěstí výrobce i dovozce mají na svých stránkách videa s postupem poutání.

Sedačka IZI Combi je kombinovaná, tedy dá se otočit i do po směru v rozmezí 9-18 kg a zde je již poutání obou variant pouze pásem, a jde celkem jednoduše.

Sedačka je polohovací a to v obou směrech, škoda, při protisměru ten sklon není dostatečně velký aby suploval vajíčko, proto také výrobce doporučuje umístění do této sedačky až od 6 měsíců a ne hned od narození. Páčka na polohování je dosti malá a utopená pod sedačkou, ale mechanizmus jde hladce.

Vnitřek sedačky je prostorný, má integrovanou opěrku hlavy, za kterou se zvedá výška pásů, v sedací části je i zmenšovací vložka pro menší děti, později se vyndá a prostor je větší,

besafe-izi-combi-x3

besafe-izi-combi-x3

Šířka sedu 30cm, hloubka sedu 35cm. Sedačky těchto kategorií mají standartně 5ti bodové pásy, tak je tomu i zde, pásy mají centrální utahování a povolování, stačíte na to jednou rukou, na pásech jsou ramenní polstry, dosti široké, na spodní straně s pogumovanou vrstvou, aby dobře seděly na těle . Dobrou vychytávkou jsou všité magnety do polstru pásů a potahu na boku sedačky, takže rozepnuté pásy jednoduše přichytíte na bok pomocí magnetů a nepletou se Vám při vkládání dítěte do sedačky.

Potahy jsou příjemné, pratelné, potah je většinou ze 2 látek, hodně se používá Alcantara, někde bavlna, potahy s šedou částí jsou takový šusták- dobré na čištění, ty s černou částí jsou semiš- příjemnější na omak.Polstrování je průměrné, na opěrce hlavy by to mohlo být měkčí. Je i varianta LIMITED- lepší řada s koženými potahy.

Sedačky norského výrobce Besafe patří k těm dražším, ale bezpečnějším, obzvláště tyto protisměrné 0-18, dle statistik je protisměr pro malé děti až 5x bezpečnější než posměr.

Společnosti Besafe šlo vždy o bezpečnost dětí, jak píší ve svém sloganu: POKUD NAJDETE AUTOSEDAČKU LEPŠÍ NEŽ BeSafe – KUPTE JI

Exkluzivitu sedaček Besafe dokazuje, že je zatím pouze 9 prodejen v celé ČR, kde nemůžete zakoupit, na druhou stranu ve všech těchto prodejnách máte jistotu specielně proškoleného personálu a kompletní nabídku značky Besafe.

Závěrem, téměř totožné jako sedačky Besafe IZI Combi X3 a IZI Combi Isofix X3 se dělají model IZI KId X3 a IZI Kid Isofix X3, vypadají téměř stejně, jsou i ve stejných potazích– ale tyto model Kid jsou pouze protisměrné , nedají se otočit do po směru.

PLUSY:

- možnost používat v protisměru až do 18 kg- tedy vysoká bezpečnost

- velice prostorná a pohodlná

MINUSY:

- velká váha a obtížná manipulace

- složité poutání varianty na pásy

- nejde tolik napolohovat na odpočinek v protisměru

Sedačky Besafe IZI Combi X3 můžete zakoupit ZDE

468 ad

Zajímá nás Váš názor!