Recenze Chicco Synthesis XT +

Recenze Chicco Synthesis XT +

Chicco je mezi rodiči velmi známá značka, vždyť vyrábí vše pro děti od dudlíku přes hračky až po kočárky. Začněme tedy recenzí té nejzákladnější potřeby a to dětské autosedačky sk. +- tedy vajíčkem.

Chicco Synthesis XT + je již 4 variantou základní sedačky 0-13 od Chicca. Výrobce ji postupně vylepšoval a ž do nynější podoby.

V současné době je již v základu sedačka vybavena vylepšenou novorozeneckou vložkou, která správně drží dítě v prvních měsících , používá se do 6kg, cca 4 měsíců věku dítěte.

autosedacka chicco saphire

autosedacka chicco saphire

Jde o základní model, takže poutání je klasicky tříbodovým bezpečnostním pásem, nedá se použít žádná základna, ani na základna na pásy, ani isofixová základna.

U nového modelu Synthesis XT + se sice zlepšilo polstrování sedačky, ale stále má rezervy oproti jiným výrobcům, s novorozeneckou vložkou to jde, ale bez vložky není sedačka tak měkká, jak by jsme si přáli.

Sedačka má tříbodový pás s centrálním utahováním, pás se dá nastavit do 3 poloh, zasloužila by si ještě alespoň jednu polohu, dítě ze sedačky brzy vyroste, a velikost je její základní problém. Nejdůležitější parametr, jak dlouho se díte do vajíčka vejde je délka zádové části, a zde má Chicco Synthesis XT+ pouhých 42 cm, což je velmi málo, jsou na trhu sedačky které mají až 52 cm, takže se tam vejde dítě o cca 15cm delší. Díky malé délce rodiče brzy přendávají dítě do větších posměrných sedaček , přitom protisměr je pro malé dítě z hlediska bezpečnosti to nejlepší.

Naopak malá velkost je zase výhodou při poutání sedačky do auta, snad ve všech autech i s krátkými pásy jde zapnout, poutá se standardním způsobem, horní část pásu se vede za sedačkou, spodní část pásu pak přes sedačku v oblasti nožiček dítěte. Místa , kde se provléká pás jsou na sedačce barevně označeny.

U sedačky je i stříška proti slunci, je nezávislá na madle, tak se dá kdykoliv nasadit či odejmout.

Madlo na přenášení má několik poloh- na přenášení, na jízdu v autě, pevná poloha, houpací poloha. Ano, sedačka má i houpací polohu,jako většina vajíček, spodní část sedačky je prohnutá a dovoluje houpání sedačky pro uspání dítěte, ale sedačka se dá i zafixovat do pevné polohy, pomocí madla, které se nastaví za sedačku a výklopné zarážky na spodní starně sedačky.

Potah je sundavatelný a pratelný, ale pouze v ruce ve studené vodě.

Sedačka je vybavena tzv. Clik a Clak systémem, jde tedy jednoduše připevnit na kočárky Chicco, stačí vyklopit na  madle již připavené úchyty a zacvaknout do kočárku a máte ihned sedačku nasazenou na kočárku.

rozměry v cm (š/v/h) : 45/57/69
hmotnost: 3,3 kg

Co napsat na závěr, sedačka Chicco Synthesis XT + prošla dobře bezpečnostním testem ADAC, kde získala 4 hvězdičky, takže se řadí k těm lepším a vzhledem ke své ceně okolo 2000,- Kč uspokojí požadavky zákazníka na bezpečnou a přitom levnou autosedačku.

PLUSY:

- dobrá bezpečnost

- lehká

- rychlý systém nacvaknutí na kočár

MINUSY:

- malá velikost- krátká zádová část

- tvrdší polstrování

Sedačku můžete zakoupit ZDE

468 ad

Zajímá nás Váš názor!