Römer Kidfix

Römer Kidfix
Jako první přináším recenzi jedné z nejprodávanějších sedaček kat. 15-36 s isofixem.
V prvé řadě bych Vás rád seznámil se značkou Römer- německá firma Römer, sídlící v Ulmu se zabývá výrobou dětských autosedaček již přes 40 let a je průkopníkem tohoto odvětví na světe. V této továrně se provádí kompletní montáž  a kontrola sedaček. Továrna je vybavena i zařízením na nárazové testy autosedaček. První sedačku vyrobili v roce 1969, v roce 1997 uvedli na trh spolu s automobilkou VW systém ISOFIX, který se stal patentovaným zařízením pro uchycení autosedačky na celém světě. V současné době drží Römer již více než 100 patentů a na dětské autosedačky.
Autosedačky Römer používá většina automobilek při testování svých automobilů v povinných nárazových testech. Všechny autosedačky Römer dnes splňují nejpřísnější normu ECE R 44/04. Všechny prodávané autosedačky Römer prošly i nezávislými testy bezpečnosti ADAC , kde se vždy objevují na prvních příčkách.
Nyní k samotné sedačce.
Römer Kidfix je sedačka kat. II+III, tedy 15-36 kg. To odpovídá věku 4-12 let dítětem, velikostně se dá vysunout až do 150cm, tedy stačí až do doby povinné pro používání autosedaček- tj. dle zákona do 150cm nebo 36 kg.
Sedačka je isofixová, takže se dá připojit na oka isofixu v autě, ale zároveň se dá použít i bez isofixu ve starších autech, které isofix nemají. Nasazení na isofix je velice jednoduché, stačí isofixová ramena zacvaknout do ok v autě, celé to trvá pár vteřin. Pokud nechceme použít isofix, tak se dají isofixová ramena otočit a zasunout do nitra sedačky, opět velice lehce během několika vteřin. To umožňuje snadnou instalaci či přendání sedačky mezi auty. Její Váha je 8 kg, tak se ani moc nenadřete.
Celý korpus  sedačky je z plastu,  v místech možného nárazu pak jsou polystyrenové výplně, celá sedačka je polstrovaná potahem s výplní z dutého vlákna, takže pohodlí dítěte je zaručeno.
Potah je rozdělen na 3 části- sedací, zádová a hlavová, dá se jednotlivě sundat pro snadné čištění či vyprání, prát se dá i  v pračce na 30°.
Potahy se vyrábějí v několika barevných i materiálových variantách, např. kol. 2011- 12 potahů ve 4 řadách:
classicline- 1 barva 100%PES – základní nejlevnější potah, trochu chytá chlupy
trendline – 9 barev, převážně ze 2 látek 100% PES, střední zlatá cesta, potahy se nejlépe čistí, úplně nejlepší na údržbu je Felix, je mezi nimi i potah Jet- což je síťovina velice prodyšný
highline – 2 barvy, (Organic Nature- Bambus a Organická bavlna- speciálně vyvinutý přírodní potah pro děti, které nesnesou umělotinu, Cowmooflage- Nylon a PES- semiš, velice příjemný na omak)
BellyButton- 2 barvy, ze 2 látek, 55%bavlna, 45% Pes – příjemný bavlněný potah, bohužel hodně světlý, takže ne moc praktický na údržbu.
Ohledně velikosti, sedačka se dá nastavit výškově do 11 poloh, výška zad 35-53 cm, takže nejnnižší pro dítě cca 94cm vysoké, do největší se vejde dítě 150cm, šířka sedáku 32, hloubka sedu 37cm, šířka bočnic se postupně rozšiřuje, aby dítě jak roste mělo v ramenou více místa od 31 do 38cm, a po celou dobu růstu chrání bočnice dítěti ramena i boky před bočním nárazem.
Hlavová opěrka je ve tvaru kornoutku, takže dobře drží hlavu dítěte při usnutí.
Sedačka se dá nastavit ze sedu na odpočinkovou polohu, a to jak připojená na isofix – posune se sedačka dopředu na isofixových ramenech a naklopí se zádová opěrka, tak i sedačka bez isofixu, ta se posune dopředu bez zásahu na isofix a na zadní straně zádové opěrky se vyklopí klín, který poté drží sedačku v naklopené poloze. Polohování je potřeba provést před jízdou, není možno za jízdy, protože je potřeba uvolnit pás a to se v zájmu bezpečnosti nemůže .
Sedačku jsem osobně vyzkoušel i s mými dcerami , které ji používají již několik let a vydrží v ní i noční dalekou cestu k moři, kterou pohodlně prospí.
V sedačce jsou pod hlavovou opěrkou a pod područkami červeně označeny místa kudy se vede bezpečnostní pás, takže špatné připoutání je téměř vylučeno.
K sedačce se dá dokoupit jako originální příslušenství držák pití, letní potah, nebo chladící podložka pro příjemnější cestování.
Römer Kidfix prošel nezávislými testy ADAC v roce 2007, kde dostal 4 hvězdičky, v testu Stiftung Warentest obdržel známku 1,7, což je nejlepší výsledek mezi sedačkami 15-36 za celou historii testů.
Koncem roku 2010 se objevila na trhu ještě varianta s vylepšenou boční ochranou SICT- což jsou plastové vaky připojené k bočnicím, které v případě bočního nárazu snižují náraz o 25%, škoda že se varianta SICT dělá pouze v 5ti potazích řady trendline. Obě varianty jak základní , tak i SICT se prodávají současně.
U sedačky je přiložen návod, který je umístěn v kryté schránce v sedáku sedačky, takže se neztratí a je neustále k dispozici, po obou vnějších stranách bočnic je pak nálepka s názorným postupem poutání.
Posledním bodem je jistě cena, Römer Kidfix se dle potahu dá pořídit v rozmezí cca 3900- 5000,- není to málo, ale stejně bezpečné isofixové sedačky např. Cybex, nebo Concord vyjdou podobně.
Za mě rozhodně doporučím jako nejlepší autosedačku kat. 15-36 s isofixem.
Stejná sedačka jen bez isofixu je Römer Kid- jinak má stejné vlastnosti
Polohování sedačky a její obrázky zde:
PLUSY:
- nejlepší bezpečnost z nyní vyráběných sedaček, a o to přeci u autosedačky jde především
- kvalitní materiály
- příjemné polstrování
- možnost polohování na odpočinek
- hlavová opěrka dobře drží dítěti hlavu při spánku
- 3 letá záruka u dobrých obchodníků
MINUSY:
- pro děti silnější v ramenou můžou být vysoké bočnice stísněné, u běžně rostlých dětí je to v pořádku
- německá strohost ve výběru barev- je mnoho jiných značek, které barevně nalákají děti i rodiče
Odkaz: http://autosedacky.mimishop.cz/katalog.php?typ=3583&kategorie=98516
Tuto autosedačku můžete koupit např. ZDE
468 ad

Zajímá nás Váš názor!